Acaba şeker hastası mıyım? Glukoz ve HBA1C de hafif yükseklik var

Glokoz 102 mg/dl (70 -105). Glikoze hemoglobin(Hb A1C) 6.4 %(4 -6) yasım 50 acaba şeker hastası olabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Muhtemelen insülin direnciniz de var.Bu değrlerlerle tam olarak şeker hastalığı tanısı koyulamaz ama en azından şeker hastalığı öncesi dönemi yaşamakta olduğunuzu söyleyebiliriz.En iyisi bir endokrinoloji uzmanına başvurup muayene olmanız.