Adet döneminde hamile kalınır mı?

Tahlil.com Cevabı : Düşük bir ihtimal de olsa bu tür bir olasılık vardır.Özellikle adet döngüsü düzensiz kadınlarda adet kanamasının son günlerinde korunmasız ilişkilerde bu risk artar.
Erkeğin boşalma sonrası vajinaya bıraktığı sperm hücresi, kadın üreme organlarında 5 güne kadar canlılığını sürdürür.
Bu sebeple bu tür bir cinsel ilişki adet döneminde yaşanırsa hamilelik ihtimali vardır.
Kesin korunmak için ise erkeğin adet döneminde de olsa ilişkiye girerken prezervatif kullanmasıdır.
Bu konuda doktorlarımızın sizler için yazdığı detaylı bilgilendirme yazısını okumanızı öneriyoruz.
Aşağıda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.