Adet günüm 16 gün önce bitti bizde eşimle 14 gün önce ilişkiye girdik yani adetten 2 gün sonra. Adet günümü beklemem mi gerekiyor hamile olduğumu anlamak için?

 Adet günüm 16 gün önce bitti bizde eşimle 14 gün önce ilişkiye girdik yani adetten 2 gün sonra. Adet günümü beklemem mi gerekiyor hamile olduğumu anlamak için ya da hamilelik testi yapabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Normal bir adet döngünüz varsa o tarihte pek gebe kalmanız beklenmez, çünkü yumurtlama ortada olur yani, period 28 gün sürüyorsa 14. günde. Yumurta ve spermin yaşam süresi gözönüne alıdığında 12-16. günlerde hamilelik ihtimali fazladır. Sizde bu yazı okuyun..https://tahlil.com/blog/beta-hcg-gebelik-haftasina-gore-beta-hcg-degerleri-307