Adetime 7 gün kala değerim 0,10 çıktı

merhabalar adetime 7 gün kala değerim 0,10 çıktı 3 gün kala tekrar yaptırdım 0,98 çıktı normalde değerim 0,10 olurdu negatifken bu bir değerde yükselmemidir adet geçene kadar daha artarmı?evde ikinci çizgide parlak bir şerit vardı renksiz sol kasık ağrısıda var beklemelimiyim ihtimal varmıdır

Tahlil.com Cevabı : Gebe kalındıktan sonra bu gebelik bhCG adı verilen bir hormon salgılar. bhCG düzeyleri döllenmeden yaklaşık 1 hafta sonra kanda normal seviyelerin çıkarlar. Hamile olmayan bir kadında kandaki bhCG seviyesi 0-10 mIU/mldir.Seviyenin 10 dan yüksek olması gebelik sonuçlrını verir. kan bhCG seviyesi belirli bir miktarın çıkınca idrarda da ortaya çıkar ve idrar testleri doğru sonuç verirler.