Alanin aminotransferaz (ALT) 141 olarak sonuçlarda görüldü. Acaba bunların yüksek olmasının nedeni olarak ne söylenebilir?

Kan tahlili sonucunda ; aspartat transaminaz (AST) : 52 Alanin aminotransferaz (ALT) 141 olarak sonuçlarda görüldü. Acaba bunların yüksek olmasının nedeni olarak ne söylenebilir. Yardımcı olursanız sevinirim. Ve İdrarda ufakta olsa enfeksiyon olduğunuda belirtildi. WBC ise 6.61 çıktı.

Tahlil.com Cevabı : ALT yüksekliğinin nedenlerini aşağıda bulabilirsiniz. http://tahlil.com/alt-yuksekligi-nedir-alt-yuksekligi-nedenleri