ALT 217 AST 116 TOTAL KOLESTEROL 225 GLUKOZ 92 TRİGLİSERİD 273 HDL KOL 39 LDL KOL 163 sizce nasıl?

ALT 217 AST 116 TOTAL KOLESTEROL 225 GLUKOZ 92 TRİGLİSERİD 273 HDL KOL 39 LDL KOL 163 YORUMLARSANIZ SEVİNİRİM

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol ve trig değerleri yüksek.Karaciğer enzimleri de oldukça yüksek.Bir endokrinoloji veya dahiliye uzmanına başvurun

a***** :

Merhaba doktor, bende 2 aya yakın kaşıntı sorunu vardı.. doktor recetesi üzerine antibiyotik ve alerji ilacı kullandım. 1 aydır ağrı kesici dışında ilaç kullanmıyorum. bu gün kan testi yaptırdım. alt 81.6 ast 39.1 çıktı. karaciğerimde ciddi bir problem mi var???

Cevap:

Bazı antibiyotikler ALT değerlerinin yüksek çıkmasına neden olabilir.Doktorunuza danışmanızda yarar var

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.