ALT 47.96U/L 0-41 ve AST 50.08U/L 5-40. Sizce bu sonuçlar ciddi bir sorun belirtir mi?

Merhaba yüksek olan ALT 47.96U/L 0-41 ve AST 50.08U/L 5-40 diğer değerler normal (GGT 44 U/L 6-60, BUN 14,6 mg/dl 12-50, Kreatinin 1 mg/dl 0,6-1,2 vs) ciddimidir, normalleşmesi için nasıl biryol izlemeliyim (hemogram sonuçları normal; anti HIV,HCV Hbs Ag negatif; prot.zamanı, Inr, Aptt normal)

Tahlil.com Cevabı : Bu kadar az bir yükseklik çok önemli değildir, alınan ilaçlar, geçirilen gripal enfeksiyonlar, alkol alımı giibi durumlarda yükselebilir, 1 ay sonra kontrol ettirmenizi öneririz..