Annemde ,24 saatlik idrarda mikroalbumin 32 çıktı.GGT ise:59 çıktı.Annemde diabet var.

Annem 10 yıldır şeker hastası.İnsülin kullanıyor.24 saatlik idrarda mikroalbümin 32 çıktı ayrıca GGT 59 çıktı. Bu sonuçlara göre,böbrek ve karaciğerde ciddi bir durum var mı?

Tahlil.com Cevabı : 24 saatlik idrarda mikroalbümin 30′un üstündeyse başlangıç evresinde nefropati yani diyabetin böbrekleri etkilemesi sonucu böbrek yetmezliği başlangıcı var demektir. ama şunu hemen belirtmeliyim bu geri döndürülebilir bir evredir.
Anneniz eğer kan şekeri ve tansiyonunu iyi sınırlara çekerse normale döner. GGT yüksekliği de karaciğer yağlanması sonucu oluşmuşa benziyor.Anneniz en kısa sürede kilo vermeli.
Diyetisyene de başvurabilir.

******* ******* :

eşim 40 yaşında mikroalbumin 360 insülin 42.1 kreatinin klirens 181.7 hdl kol 28 vldl kol 44 hba1c 7.3 24 saatlik idrara bakıldı 2 yıldır diabet hastası böbreklerde büyük sorunmu var

Cevap:

Diyabeti regüle değil ve böbrek yetmezliği başlamış görünüyor. Mutlaka tansiyon ve kan şekeri ayarının yapılması lazım

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

******* ******* :

bu arada esas önemlisini unuttum
MİKROALBUMİN 2500