Ben sürekli spor yapıyorum AST 123 ALT 92 GGT 119 çıktı. Ultrasonda karaciğerde sıkıntı gözükmüyor 2.kez kan verdiğimde değerler yükseldi. Neden olabilir?

Tahlil.com Cevabı : SGOT,SGPT ve GGT karaciğer testleri olup değerleri yüksek. Ultrason normal çıktığına göre,ilave bazı testlere ihtiyaç olabilir. Hepatit yönünden, diyabet yönünden ilave testler yapılabilir.Bir gastroenteroloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Kullandığınız bazı ilaçlar da değerler de yüksekliğe sebep olabilir.