Anti HBs degerimin pozitif ve limit uzerinde olmasi ne anlama geliyor.

Merhaba Anti HBs degerim 129.4 IU/mL (pozitif) cikti. Beklenen deger 0-10 Anti Hiv negatif 61 HBs Ag negatif 45 HCV negatif 80 Sizden ricam Anti HBs degerimin pozitif ve limit uzerinde olmasi ne anlama geliyor. Aydinlatisaniz cok memnun olurum. Hepatit B hastasi olmaktan korkuyorum. Tesekkur ederm

Tahlil.com Cevabı : Hepatit B Virus enfeksiyonu geçirmiş veya aşı olmuşsunuz, bağışıklık oluşmuştur..