ANTİ-HCV testim 2,36 yani pozitif çıktı. çok korktum ve hemen başka bir özel hastanede tekrarlattım, bunegatif çıktı

 Rutin bazı kontroller için yaptırdığım testelerden ANTİ-HCV testim 2,36 yani pozitif çıktı. çok korktum ve hemen başka bir özel hastanede tekrarlattım, bu sefer 0,09 yani negatif çıktı. Yetinmeyip 2 gün sonra başka bir hastande yaptırdım 0,02 yani gene negatifti. Ama ben hala kaygılanıyorum

Tahlil.com Cevabı : Anti HCV testinde zaman zaman yalancı pozitiflikler görülebilmektedir.Son iki testin negatif çıkması gayet iyi.Muhtemelen ilk testde de yalancı pozitiflik çıkmış.Problem olduğunu düşünmüyoruz.İçiniz rahat olsun diye dilerseniz bir de enfeksiyon hastalıkları uzmanına danışın.

s****** :

çok teşekkürler..