Anti tpo degerim gecen yil 223.1, bu yil 147.0, t3 3.17, t4 1.17, tsh 2.58. Anti tpo yüksek, digerleri normal gözüküyor

Anti tpo degerim gecen yil 223.1, bu yil 147.0, t3 3.17, t4 1.17, tsh 2.58. Anti tpo yüksek, digerleri normal gözüküyor. Su anda ikac kullanmıyorum. Ancak ilerde diger değerlerin de yukselmemesi icin ne yapabilirim, nelere dikkat etmem lazim.

Tahlil.com Cevabı : Tahlil sonuçlarınızı inceledik. Belirtiğiniz sonuçlar otoimmün bir tiroid bezi hastalığınız olabileceğini gösteriyor.Bu durumda bir endokrinoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.