TSH:1.22 A-TG:H 770 ve ANTI TPO (ANTİ M):>600 cikmistir normal degerler kisminda tsh 0.27-4.20 a-tg de 0-115 anti tpo da ise 0-34.0 olarak verilmis

İyi gunler benim sorum: annemin tiroid bezine ait tahlil sonuclarinin sayisal verilerine göre ne anlama geldigi olacakti? Veriler söyle; TSH:1.22 A-TG:H 770 ve ANTI TPO (ANTİ M):>600 cikmistir normal degerler kisminda tsh 0.27-4.20 a-tg de 0-115 anti tpo da ise 0-34.0 olarak verilmis yorum icin tskr

Tahlil.com Cevabı : Hashimato denilen oto immun bir tiroid bezi hastalığı olabilir annenizde .Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.