: APTT çıkan değer 44,40 sn. normal değer 22 - 38 PT (Protrombin Zamani) çıkan değer 12,50 sec ?

APTT çıkan değer 44,40 sn. normal değer 22 - 38PT (Protrombin Zamani) çıkan değer 12,50 sec normal değer 10,7 - 15,2INR çıkan değer 0,96 normal değer 0,8 - 1,26 yaşındaki kızımın değerleri bunlar rica etsem değerlendirebilir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : APTT hafif yüksek ancak diğer sonuçlar normal, bu haliyle tam bir şey söylenemez. Diğer kan tahlil sonuçları ile birlikte değerlendirmek anlamlı olacaktır