Oğlum geniz eti ameliyatı olacak, APTT - PT ve INR testleri yüksek çıktı.

 Oğlum 5 yaşında,  geniz eti ameliyatına girecek ve kulaklarına tüp takılacak. tahlil sonuçlarında Kreatinin:0,2, Alanin aminotransferaz alt:13-, LYM% :40,3- APTT: 37,5-Protrombin zamanı PT:17 -Protrombin zamanı INR: 1,55- Kanama zamanı:1dk.15sn- Pıhtılaşma zamanı: 4dk. bu değerler hakkında bilgi tşk.ede

Tahlil.com Cevabı :  APTT - PT ve INR testleri kanama ve pıhtılaşma sistemi ile ilgili hematolojik testlerdir.Bunlar biraz yüksek çıkmış, ameliyata engel bir durum olup olmadığı ve ilave tahlillere gerek olup olmadığı konusunda doktorunuz gereken bilgiyi verecektir.