Aşırı saç dökülmesi yaşıyorum ergenlikten bu yana. 22 yaşında bayanım. Testosteron yüksekliği bunun nedeni olabilir mi?

Aşırı saç dökülmesi yaşıyorum ergenlikten bu yana. 22 yaşında bi bayanım. Testosteron 1.17 çıktı referans aralıgı 0.13--1.08. Sizce cok aşırı mı yuksek bu değerim ? Saç dökülmemın bu sebepten oldugu yuksek ihtimaldir değilmi ? Doktora gdecegm fakat sizinde yorumunuzu almak istiyorum. Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Testesteron değerinizde aşırı bir yükseklik yok ayrıca kadınlarda saç dökülmesi bir çok nedene bağlı olabilir , bu kadar az bir testesteron yüksekliği saç dökülmenizle direkt ilgili değildir.Bu konuya dair aşağıda yazmış olduğumuz yazımızı okumanızı öneriyoruz.İlave bir takım tahlillere de ihtiyaç olacaktır.http://tahlil.com/kadinlarda-sac-dokulmesi-nedir-sac-dokulmesi-nedenleri