ASO testi hangi durumda yüksek çıkar, ne kadar süre yüksek kalır? ASO testi normal değerleri nedir?

Tahlil.com Cevabı : ASO testi, A grubu B hemolitik streptokoklara bağlı gelişen hastalıklarda birinci haftadan sonra kanda yüksek çıkmaya başlar.ASO 3 ile 6 hafta sonra en yüksek düzeye çıkar.Kandaki ASO değerleri 6–8 hafta sonra düşmeye başlar.ASO testi normal değerleri:0- 200 lU/ mL