ASO ve RF testleri arasındaki fark nedir?

ASO ve RF kan testleri arasındaki fark nedir?Açıklar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : ASO testi genel olarak Streptokok adlı bakteriye bağlı bir enfeksiyon geçirilip geçirilmediği konusunda bilgi veren bir testdir.RF ise romatizmal hastalıklarda yüksek çıkan bir testdir.
ASO ve RF testlerine dair daha detaylı bilgi alamak ve normal değerlerini öğrenmek için ise ilgili testlerin linklerini tıklayınız. ASO TestiRF Testi