AST 164 ALT 467 ALP 244 GGT 1002 KOLESTROL 227 TRİGLİSERİT 186 sonuclardan sonra hastaneye yatırdılar babamı sizce neden

Face de 1000 karakterden fazla yazılmadıgı icin iletimi buraya yazıyorum şimdiden özr dilerim (umarım bizi aydınlatırsınız..) Öncelikle Merhabalar; Ben babam için bilgi almak adına yazmaktayım yardımcı olur bilgilendirirseniz çok memnun olurum... babamın yaşı : 56 Saglık ocağında şeker testi yaptırdık ve sonuc çıktıgında karacigerle ilgili sorun oldugunu söyledi doktor bey. saglık ocagi test sonucları şu şekilde : ALT 294 TRİGLİSERİD 232 bu sonucları aldıktan sonra hastaneye gittik tekrar kan tahlili yapıldı ve sonuclar 2 gün içinde şu şekilde değişti; AST 164 ALT 467 ALP 244 GGT 1002 KOLESTROL 227 TRİGLİSERİT 186 bu sonuclardan sonra hastaneye yatırdılar babamı 5 gündür hastanede yatmakta ve 3.defa yapılan kan tahlili sonucları AST ALT ALP normal degerlerle aralarında 30-40 deger oynamakta fakat GGT: 654 e düşmüş babamı ultrasona yolladılar, Ultrason sonucunda ; " Karaciger normaldir. " (yazıyor) Endoskopi ye girdi babam, doktor safra yollarında tıkanıklık olduğunu söyledi. bizim korkumuz dile getirmek istemiyorum (Kötü hastalık çıkması) acaba bu konuda bizi tam olarak aydınlatırmısınız.. Şimdiden hepinizden Allah razı olsn..

Tahlil.com Cevabı : Doktorlar gerekeni yapmışlar,ultrason bu konuda tanıda yardımcıdır.Eğer safra yollarında bir tıkanıklık varsa,cerrahi bir girişmde bulunulabilir.Bu arada kolesterol ve trigliserit değerlerinde de yükseklik var.Şeker yönünden de risk altında olabilir,bir endokrinoloji uzmanınca da değerlendirilmesinde yarar var