B12 değerim 198 çıktı. Doktor ilaca gerek görmedi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Daha önce B12 nin 198 çıktığını ve ref 192-663 olduğunu söylemiştim düşük dediniz doktor ilaç vermedi acaba gerek görmediği için vermemiş olabilir mi ne yapmam gerekir bir de demir ilacı bittiği gün mü yoksa birkaç gün aradan sonra mı doktora gitmek gerekir?

Tahlil.com Cevabı : B 12 değeriniz alt sınıra oldukça yakın. ޞikayetleriniz ve muayene bulgularınıza göre doktorunuz tedavi planlayabilir.En azından bizim önerimiz B 12 içeren gıdaları daha çok almanız yönünde.Aşağıda bu konudaki yazımızı okuyabilirsiniz:http://tahlil.com/vitamin-b-12-iceren-besin-ve-gidalar-nelerdir