BA% 0,3 (referans aralığı 0,3-1,5) * BA# 0,0 10^3/uL (refesans aralığı 0-0,2) *ANTİ-HBS 1000 HH IU/L

BA% 0,3 (referans aralığı 0,3-1,5) * BA# 0,0 10^3/uL (refesans aralığı 0-0,2) *ANTİ-HBS 1000 HH IU/L (referans aralığı 0-10) başına yıldız koyduğum sonuçlar komple koyu yazılmış, vaziyetim nedir doktor?

Tahlil.com Cevabı :

Bazofil değeriniz yüksek çıkmış ancak bu tek başına anlamşı değildir ve bir hastalık yönünden bilgi vermez. Kan sayımında diğer parametreleriniz normalse bu konuda endişe duymanızı gerektirecek bir durum yoktur.

Gelelim Anti HBS değerinizin 1000 olmasına.
Sizde Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.
Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.
Aşağıda olası iki nedeni görebilirsiniz.

1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuşsunuz.Olduğunuz aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testiniz pozitif çıkmış.
2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.

Her iki durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.