Babam hepatit b taşıyıcısı yüksek olan değerleri Glukoz 125,Ast 42,Alt değeri ise 58 önemli bir yükseklik mi?

Merhabalar babam hepatit b taşıyıcısı yüksek olan değerleri Glukoz 125,Ast 42,Alt değeri ise 58 önemli bir yükseklikmi bunlar

Tahlil.com Cevabı : Babanız hepatit B taşıyıcısı olduğu için ALT ve AST değerleri önemli. Düzenli olarak bir gastroenteroloji veya enfeksiyon hastalıkları uzmanın tarafından kontrol edilmeli. Şeker yüksekliği içinse bir endokrinoloji uzmanına muayene olmalısınız.