Bel soguklugu mu üretral mi tedavi oldm 3 hafta sonra tekrar başladı

Bakteriyoloji Gram Boyama (Üretrel Akıntı)    3- 4 POLİMORF NÜVELİ LOKOSİT GÖRÜLDÜ.GRAM POZİTİF KOKLAR GÖRÜLDÜ             Örnek Türü : Gonokok Kültürü Üreme Durumu :     Üreme Olmadı bu ne demek hocam idrar testinde de üreme olmadı yazıyor bel soguklugu mu üretral mi tedavi oldm 3 hafta sonra tekrar başladı

Tahlil.com Cevabı : Gram boyamadaki görülen gram pozitif bakterilerin bir anlamı yok. Bel soğukluğu (gonokok) diyebilmemiz için Gram negatif diplokokların görülmesi gerekli. Üretral akıntınız varsa muhtemelen başka etkenlere bağlıdır.

a******** :

Merhaba hocam, pen*s akintisi icin alinan ornek kac gun icinde labaratuvara goturulmelidir ve hangi testler yaptirilmalidir?

Cevap:

Akıntıdan kültür ve mikroskopi testleri yapılmaktadır.Tahlil için örneği mutlaka doktorunuz almalıdır.Alınan örneğin türüne göre doktorunuz sizi yönlendirecektir.Kültür tahlilleri daha kısa süre içinde laboratuvara yönlendirilmelidir.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

m*************** :

Hocam antibiyotik tedavisi görüyorum sürekli bitiyor tekrar başlıyor akıntı sperm örneği verdim gonokok yine üreme olmadı yazıyor peki akıntı niye geliyor orda yazan 3-4 nüveli lokosit hangi sebebe bağlı çıktı yani gram pozitif kok dediği şey ne oluyor ?

Cevap:

Akıntının başka nedenleri de olabilir, üretrit tanısı için ilave testlere de ihtiyaç olacaktır.Bir üroloji uzmanına başvurmalısınız

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.