Ben hamileyim şeker yüklemesinde şekerim biraz yüksek çıktı doktorum beni diyabete gönderdi ne yapmalıyım?

Ben hamileyim şeker yüklemesinde şekerim biraz yüksek çıktı doktorum beni diyabete gönderdi. diyabet doktoru benden HbA1C tahlili istedi ve ayrıca diyet verdi.sonucum 4,6 çıktı buna göre benim diyet yapmama gerek var mı?

Tahlil.com Cevabı : Bu konuda en doğru cevabı gebeliğinizi kontrol eden doktorunuz verecektir.
Ancak HBA1C değeriniz gayet iyi çıkmış.