Ben kucukken toksoplazma enfeksiyonu ile bir gözümü kaybettim şimdi 23 yasındayım

 Ben kucukken toksoplazma enfeksiyonu ile bir gözümü kaybettim şimdi 23 yasındayım. test yaptırdıgımde gecmıste bu enfeksıyonu aldıgım gorulmekte suan uzerımde yok gozukuyor sımdı bebek ıstıyorum. cocugumun engellı olma rahatsız olma gıbı bır durumu var mı? tekrar yakalanabılır mıyım?.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Hamilelik sürecinde yıllar önce yakalandığınız bir enfeksiyonun risk oluşturma imkanı yoktur.Ancak yeni geçirilen bir enfeksiyon rahim içi enfeksiyonuna yol açabilerek risk oluşturur.