Hamilelik dönemimde toksoplazma aktif oldugundan 14 haftalık hamileliğimi sonlandırdık ve aradan tam bir yıl gecti

 Hamilelik dönemimde toksoplazma aktif oldugundan 14 haftalık hamileliğimi sonlandırdık ve aradan tam bir yıl gecti şimdi tekrar hamile kalmak istiyorum ve tahlil yaptırdım tokso ıgg ve ıgm yıne pozitif çıktı bunun anlamı ne oluyo doktora gitmedım daha göstermeye ama yıne hayal kırıklıgımı yasayacam

Tahlil.com Cevabı : Toxo IG M pozitif çıkması normal değil.Avidite testi de yapılmalı.