Benim 8 yaşında bir kızım var, bugün doktora gittik. Lenf bezlerinde sert birşeyler vardı...

Benim 8 yaşında bir kızım var, bugün doktora gittik. Lenf bezlerinde sert birşeyler vardı,bu yüzden hemogram sedimantasyon ve crp tahlilleri istedi, tedirginim, kulak iltahabı yok, neden istemiş olabilir bilgi verir misiniz?

Tahlil.com Cevabı : Lenf bezinde büyüme genelde enfeksiyonla ilgilidir, doktorunuz bu yüzden kan tahlili istemiştir. illa kulak enfeksiyonu degil sinüzit tonsiilit diş hastalıkları vb nedenlerdende lenf adenit olabilir.