Benim elisa testlerim negatif çıktı ama vücudum antikor üretmiyor olma ihtimali olabilir mi?

hocam biliyorum burada tahlil sonuçlarını yorumluyorsunuz ama ben bu sorumu cvp lıcak bi muhattap bulamadım yardımcı olursnız çok sevinirim.benim elisa testlerim negatif çıktı ama vücudum antikor üremiyor olma ihtimali olabilirmi cvp verebilirmisiniz lütfen hocam

Tahlil.com Cevabı : Böyle bir duyguya nasıl kapıldınız bilemiyoruz ama elisa testlerinde sadece antikora değil antijene de bakılır. Hangi sonuçlarınız negatif çıktığını bilemediğimiz için yorum yapmamız zor.

d*********** :

hocam 120, 150, 180. gün eliza negatif var. benim sorum fmf hastasıyım colchisum dispert kullanıyorum. vede ürtiker nedeniyle 6 aydır kortizonlu ilaç kullandım acaba kullandığım ilaçlar eliza testini etkilermi şikayetlerim çok ciddi ne olur cvp. çok teşekkürler

Cevap:

Kullandığınız ilaçlar HIV yönünden çalışılan test sonuçlarını etkilemez.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.