Benim eşim akne tedavisi için

merhabalar hocam benim eşim akne tedavisi için rauccutane kullanıyor sormak istediğim bu ilacın erkek üzerinde bi yan etkisi var mı yani erkek kullanırken kadının hamile kalmasında bi sakınca var mı bebeğe bi zararı var mı ..lütfen bu konuda acil yardım edin

Tahlil.com Cevabı : Roaccutane sperm oluşumu ve yapısı üzerinde herhangi bir etkiye sahip değildir.Aynı şekilde Roaccutane kullanan erkeklerden olacak çocuklar bu ilacın kullanımından kaynaklanan bir risk taşımazlar.