Benim idrar kültürü testimde , üreme durumu: saptandırnÜreyen:Escherichia coli , koloni sayısı: 100.000 CFU/ml

Merhaba hocam. Benim idrar kültürü testimde , üreme durumu: saptandırnÜreyen:Escherichia coli , koloni sayısı: 100.000 CFU/ml rnMikroskobi açıklamasında da yazılan tüm antibiyotikler Trimet+ sulfam: dirençli >=320 ve Ampicillin: dirençli >=32 , diğer antibiyotikler ise duyarlı çıktı. Rica etsem yorumlayabilimisiniz?

Tahlil.com Cevabı : Bu durumda antibiyogram testinde duyarlı çıkan antibiyotikler arasından uygun olanı doktorunuz seçip idrar yolu enfeksiyonu yönünden tedavinize başlayacaktır.