Idrar kültüründe mikroorganizma:eshericihia coli koloni sayi>100bin cfu/ml. Amoxcillin/ clauvlanisacid: duyarlı. Amoxicillin:dirençli. Ampicillin:dirençli. Ceftraxone:dirençli. Ciprofloxacin:duyarlı. Nitrofurantion: duyarlı. Tmp/sxt:dirençli.

Idrar kültüründe mikroorganizma:eshericihia coli koloni sayi>100bin cfu/ml. Amoxcillin/ clauvlanisacid: duyarlı. Amoxicillin:dirençli. Ampicillin:dirençli. Ceftraxone:dirençli. Ciprofloxacin:duyarlı. Nitrofurantion: duyarlı. Tmp/sxt:dirençli. Yorumlarsanız sevinirim

Tahlil.com Cevabı : İdrar kültürünüzde üreme olmuş.Yani idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsunuz. Doktorunuz antibiyogram sonucuna göre duyarlı olan antibiyotiklerden birini seçip tedavinizi planlayacaktır.