Benim smear sonucumda önemi belirsiz Atipik skuamöz hücreler ASC_US çıktı hpv sonucu pozitif ve tip 58 çıktı?

Benim smear sonucumda önemi belirsiz Atipik skuamöz hücreler ASC_US çıktı hpv sonucu pozitif ve tip 58 çıktı. Bugün gittiğim prof.dr. bana leep yapalım dedi ama ben önce kolposkopik biyopsi yapılmasını istedim. Biyopsi sonucu çıkmadı acaba leep yaptırmalımıydım,

Tahlil.com Cevabı : Böyle bir karar belirtmemiz doğru değildir, bu tür kararlar verilirken tetkik sonuçlarıyla beraber muayene bulguları da önemlidir, doktorunuzun önerilerine uymanızı tavsiye ederiz.