Hpv: pozitif hpv tipi: diger (hpv51) Servikal sitoloji sonucu: enfeksiyon (inflamasyon bulgulari intra epitelyal lezyon/ malignite yonunden negatif)

Hpv: pozitif  hpv tipi: diger (hpv51) Servikal sitoloji sonucu: enfeksiyon (inflamasyon bulgulari intra epitelyal lezyon/ malignite yonunden negatif) Doktor bey serviks kanser taramamda bu cikti. Bu demek durumum nasil? Cok acil

Tahlil.com Cevabı : Rahimde HPV virüs enfeksiyonu geçirdiğinize dair bulgu çıkmış ancal kanser yönünden ise korkulacak bir durum yok.