Beta HCG değerim en son 0.312 çıktı. Hamilelik var mı?

21 aralıkta olan adetımı ılacla kestim 4 gün . ılacı bıraktıktan 8 , 9 gun sonra adet oldum ocagın 2 si gibi. kanda test yapıldı ilişki gununden 21ınden 12 gun sonra 0.100cıktı ilişkiden 25 gun sonra tekrar yapıldı 0.312 cıktı 1 ay doldugunda evde test yaptım negatıf cıktı hamılelık ıhtımalı var mı

Tahlil.com Cevabı : Gebe olmayan bayanlarda da 10 mIU/ml ye kadar Beta HCG hormonu bulunabilmektedir.Bunun nedeni ise hipofiz bezinde LH üreten hücrelerce, Beta HCG hormonu salınabilmesidir.Bu nedenle gebe olmayan bir kadının kanında da 5-10 IU/mL düzeyine kadar Beta hCG bulunabilmektedir.Bu tür bir Beta HCG sonucu ile karşilaşıldığıında gebelik şüphesine kuşku ile yaklaşılmalıdır. Bu durumda yaptığınız 3 testtede negatif çıkmıştır..

a*********** :

iyi gunler regl 8 gun gectı ıdrar testlerım 2çizgi silik cıkıyordu bugun kantestı sonucumu aldım 69.7 yazıyordu sızce hamılemıyım bu deger hamıle ısem normalmıdır

Cevap:

Hamilelik ihtimaliniz vardır, birkaç gün sonra testi tekrarlayın artış devam ediyorsa doktorunuza başvurun..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.