Beta hcg testi sonucu 1,20 den küçük.Hamile miyim?

Beta hcg testi sonucu 1,20 den küçük yazıyor. Adetim bir hafta gecikti acaba hamile miyim ?

Tahlil.com Cevabı :

Tahlil sonucunuza göre hamile değilsiniz,Beta HCG değeriniz düşük.
10 ve altı çıkan Beta HCG değerleri gebelik olmadığnı düşündürmektedir.

Beta HCG testi ile ilgili detaylı bilgi almak ve Beta HCG ile gebelik tanısına  dair sorulmuş yüzlerce soru ve verilmiş cevabı okumak için tıklayınız...

Gebelik testini uygun zamanda yaptırmayıp erken test yaptıranlarda da bu tür negatif sonuçlar görülebilmektedir.Gebelik testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....

s**************** :

Hocam idrar testinde hamilelik nasıl anlaşılır ?

Cevap:

İdrar ile yapılan gebelik testlerini çoğunlukla hamile adayları kendi başlarına yaparlar.
Bu testlerin  nasıl yorumlanacağı ve ne zaman yapılacağı çoğu zaman merak konusudur.
Tahlil.com doktorları, çoğunlukla evde  idrar örneği ile yapılan gebelik testlerinin yorumlanması için GEBEMATİK geliştirdi.
İdrarile paılan gebelik testini yorumlatmak ve sonucun ne anlama geldiğini öğrenmek için gebematiğimizi hemen kullanabilirsiniz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

e************** :

Merhaba bn kendi evde test yaptım silik ckti ve daha günüm gelmeden yaptrdm hastaneye gitmek kan testi yapıldı hem kanszlktan olduğunu söyledi doktorum beta hgc testi de 1.20 ckti

Cevap:

Beta HCG değeriniz hamilelik olmadığı yönünde bilgi veriyor.
Beta HCG değeri 5 ve altı değerlerde ise hamilelik olmadığı yönünde bilgi verir.

Gebelik testi olarak kullanılan Beta HCG ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve Beta HCG ile ilgili benzer
sorulmuş diğer sorular ve uzmanlarımızca verilmiş cevapları okumak için  tıklayınız...

Beta HCG testini erkan  yaptıranlarda da negatif sonuçlar görülebilmektedir.
Kanda Beta HCG  testinin ideal olarak ne zaman yapılması gerektiğine dair bilgi almak için tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.