Bu gün aldığım test sonucuna göre plt 41 çıktı doktor araştırılması gerektiğini söyledi

Bu gün aldığım test sonucuna göre plt 41 çıktı doktor araştırılması gerektiğini söyledi ama normalde 150-400 imiş çok fazla düşük gibi geldi doktor fazla bi açıklama yapmadı ama neden olabilir tehlikelimi yada yanlış olabilirmi tekrar ne zaman yaptırabilirim ve kendimdede bi sorun yok gibi ama cevaplarsanız sevinirim teşekkürler 42 yaşındayım bu arada

Tahlil.com Cevabı : PLT değeriniz çok düşük.Kanamaya meğilli bir durumunuz olabilir.Nedeni konusunda doktorunuz tahliller yapacaktır