Bugün idrar tahlili yaptırdım Her sahada 3-4 lokasit, 1-2 eritrosit, 10-15 epitel hücresi ve az bakteri görüldü.

İyi günler hocam. Bugün idrar tahlili yaptırdım yorumlar mısınız lütfen. Her sahada 3-4 lokasit, 1-2 eritrosit, 10-15 epitel hücresi ve az bakteri görüldü. cevabınız için şimdiden teşekkür ederim....

Tahlil.com Cevabı : iDRAR KÜLTÜRÜ TESTİ DAHA NET BİLGİ VERECEKTİR

z********* :

28haftalık hamileyim sağ tarafımda karın boşluğumdaki sırtımdaki ağrı sebebiyle doktora gittim idrar tahlilimde 15-20lökosit, 20-25 epitel, az amorf ürat kristali izlenmiş. bu sonuçlar neyi ifade ediyor. doktorum urocare isimli bir antibiyotik kullanmamı önerdi.

Cevap:

İdrar yollarınızda enfeksiyon olabilir.İdrar kültürü de yapılsa iyi olur.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.