Burun kültürü yaptırdım. Kültür sonucu "koagülaz negatif stafilokok'' üredi.

merhabalar, burun kültürü yaptırdım. kültür sonucu "koagülaz negatif stafilokok üredi." ibaresi yer alıyor. bunun anlamı nedir? teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Normal bir sonuç. Bu bakteri normal burun florasında bulunan bir bakteridir. Gıda sektöründe portör taramasında burun kültüründe ilaçlara dirençli koagülaz pozitif stafilokokların üremesi önemlidir.