CA 125: 159 çıktı.Bu ne demektir?

Merhabalar.5 yıl önce çikolata kistinden ameliyat oldum ve sürekli bu kistler büyüme yapıyor iki hafta üstüne regl oldum yine:( kanamam devam ediyor üstelik kan tahlili yaptırdım CA125-159 çıktı bu ne demek.Yine kan tahlili yaptırACAĞIM. 1 hafta sonra tekrar yüksek çıkarmı ve bu kistler çocuk doğurmamı engellermi? bilgilendirirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler..

Tahlil.com Cevabı : CA 125 testiniz yüksek çıkmış.Over kistlerinde yüksek çıktığı gibi bazı hastalıklarda da yüksek çıkabilmektedir.Over kistleri çocuk doğurmanıza engel olabilir.CA 125 testi ile daha detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz. CA 125 Nedir?