CA-125 değerim 26,59 bu normal midir.Referans değeri 0-35ml yazıyor.

Tahlil.com Cevabı : CA 125 testi bir kanser antijen testi olduğu için ziyaretçilerimiz  bu testi yaptırırken endişe duyuyor.
Öncelikle şunu belirtmeliyiz CA 125 testi kesinlikle kanser tanısında kullanılan bir test değildir.
Tek başına yüksek çıkması da çok anlamlı değildir.Genellikle kanser tanısı koyulan hastaların takibinde kullanılır.
Her 100 sağlıklı kişinin birinde herhangi bir hastalık olmadığı halde bile yüksek çıkabilmektedir.Sizin sonucunuz zaten normal değerlerde çıkmış.