CA 125 yüksek çıkmış tahlilde

 Ca 125 ilk testte 83.7 cikmisti1ay sonra dr a gittiğimizde(doğum kontrolhapi kullanmamamiza rağmen)kistlerin kuculmuş olabilecegini ve ca125 itekrar yaptirmamizi soyledi.ca125 te sonuç 62.9 olarak çikti.umutlandik.acaba kucilmeye devam edermi?amelyat gerekiyomu?

Tahlil.com Cevabı : CA  125 yüksekliği tek başına  çok fikir vermez.Aşağıda CA 125 yüksekliğine dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.CA 125 YÜKSEKLİĞİhttp://tahlil.com/ca-125-testi-nedirca-125-yuksekligi-ve-ca-125-hangi-durumlarda-yapilmalidir

h****** :

meraba. daha önceki sorumda belirttiğim gecikme devam edince doktora başvurdum. ilk gitmemde ultrasondan baktı ve rahim duvarının normalden kalın olduğunu ve nedenini anlayamadığını söylemişti. bunun üzerine ilaç verdi. ilacı kullandım. ilk almamda bayilacak hale geldim. ikinci de adet oldum fakat normal kan olarak gelmedi. pıhtı şeklinde oldu. hormon testinde herhangi bisey göremedığıni söyledi ve tekrar ultrason istedi. sizce durum nedir? okuduğum yazılarda kalınlığın ve pıhtılaşmanın kansere sebep olabileceği yazıyodu. sizin yorumunuz nedir?

Cevap:

Rahim duvarında kalınlaşma görüldüğünde takip edilmesi gereklidir, ancak adet olduktan sonra usg ile yeniden değerlendirilmesini öneririz..

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.