CEA 14 ca19-9 20 cikti doktor degerleri yuksek buldu tomografiye girdi midesine endoskopi yapildi parca alindi ve butun sonuclar temiz cikti

Merhaba babam bir yil once midesinden ameliyat oldu ve tumor alindi bir hafta once kan tahlili yapildi ve cea 14 ca19-9 20 cikti doktor degerleri yuksek buldu tomografiye girdi midesine endoskopi yapildi parca alindi ve butun sonuclar temiz cikti acaba tomografi biyopsi vucuttaki tumoru gormeyebilirmi ya da bu degerlerin yuksek cikmasinin baska bir nedeni olabilir mi

Tahlil.com Cevabı :

CA 19 9 bir kanser antijeni diğer adıyla ise tümör marker testidir.
Babanızın CA 19 9 değeri yüksek ancak bunun yüksekliği tek başına bir kanser bulgusu olarak kabul edilmemelidir.

CA 19 9 yüksekliği, bunun nedenleri, hangi durumlarda yükseldiği hakkında daha çok bilgi almak ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız...