Cinsiyet erkek, yaş 32, kan tahlili değerlerim: vldl=79, ldl=73, ast=40, alt:60, ggt=72,,, yorumlar mısınız?

Cinsiyet erkek, yaş 32, kan tahlili değerlerim: vldl=79, ldl=73, ast=40, alt:60, ggt=72, trigliserit=397, demir bağlama kapasitesi=426, demir=40, ( alçak veya yüksek olan değerleri yazdım diğer değerler normal sınırlar içinde )şikayetlerim: gece aşırı derin uyku, gündüz yorgunluk, kaslarda çabuk yorulma, gücüm var kısa süreli olarak çok ağır yükte kaldırabilirim, çok uzun yolda yürüyebilirim, ama sonrasında ağır bir yorgunluk ve halsizlik yaşıyorum… Yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Tam kan sayımınızı da göndermeniz halinde anemi yönünden daha bilgi sahibi olabilirim.Ancak GGT ve ALT değerleriniz yüksek.Trigliserit değeri de yüksek.Karaciğerinizde bir yağlanma olabilir.Bir ultrason çektirmeniz yararlı olacaktır.