ck testi değerim 349 bu normal değerin üstündeymiş. 24 yaşında bayım.Bunun sebebi nelere bağlıdır?

ck  testi değerim 349 bu normal değerin üstündeymiş. 24 yaşında bayım.Bunun  sebebi nelere bağlıdır?

Tahlil.com Cevabı : Evet ck test sonucunuz normalin üstünde.Ancak ağır ve yoğun egzersiz,travma,kasla ilgili birtakım hastalıklarda yükselebilir. 10 gün sonra ck tahlilini tekrar yaptırmanızı öneriyorum.Bu tehllle ilgili ayrıntılı bilgiyi sitemizde yer alan tahliller ve normal değerleri bölümünde bulabilirsiniz.