Çok yakın bı arkadasım korunmalı olarak ılıskıye gırdı ondan hangi anlarda uzak durmam gerekiyor teşekkürler?

Bişey danışmak istiyorum yakınımdakı cok yakın bı arkadasım korunmalı olarak ılıskıye gırdı bu ay ve bende son dönemde aıdse ılgılı okudugum yazılarınız var teşükkür ederim bu arkadaşmla takılmamda bi mahsur varmı ? iads kapmışssa eğer öyle farz edersek hangi anlarda uzak durmam gerekiyor teşekkürle

Tahlil.com Cevabı : AİDS’in üç tane bulaşma yolu mevcuttur;Kanında bu virüsü taşıyan biriyle normal yolla, an*l ve ağızdan yolla cinsel ilişkiye girilmesi sonucu, özellikle korunmasız bir şekilde cinsel ilişkinin gerçekleşmesiyle HIV virüsü sağlıklı kişiye bulaşır.Hamile ve HIV virüsünü taşıyan anneden bebeğe, gebelik sırasında veya doğumda bulaşabilmektedir.AİDS’li ya da HIV virüsüne sahip kişilerin kanlarına temas sonucu ya da organ nakliyle hastalık ya da virüs bulaşır