Değerlerim şu şekilde. Wbc 4,1 hgb 12,3 plt 127 eo% 0,6 ba% 0,2 ly 1,1 eo 0,0 ferritin 10 değerlerim ilaç kullandığım halde neden düşük olabilir?

Değerlerim şu şekilde. Wbc 4,1hgb 12,3plt 127eo% 0,6ba% 0,2ly 1,1eo 0,0ferritin 10 değerlerim ilaç kullandığım halde neden düşük olabilir?

Tahlil.com Cevabı : Ferritin düşüklüğü demir eksikliği anemisini düşündürüyor.Vucuttaki demir depolarının dolması vakit alır.Bu nedenle ilaçlarınızı uzun süre kullanmanız gerekiyor.Ayrıca plt değeriniz de düşük.Bir hematoloji uzmanına da danışabilirsiniz.