DNA değerlerinin yüksek çıktığını ve karaciğer biopsisi yaptırmamı söyledi.

Ben Hepatit B taşıcısıyım. DNA kan tahlili oldum. Doktorum. DNA değerlerinin yüksek çıktığını ve Karaciğer biopsi yaptırmamı söyledi. ben bundan çok korukuyorum biraz aydınlatırmısınız lütfen. Bundan 3 ay önce Spora giderken protein tozu kullandım 1.5 ay kadar. ve sigarada kullannıyorum.etksi varm

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA değerinin yanında karaciğer enzimlerinizin durumu ve ultrasonla karaciğer muayenesi de önemli. Bunların sonucunda doktorunuz biyopsi yaptırmanıza karar verirse bizce de yaptırmanızda fayda var. Protein tozları ve sigara sağlık için zararlıdır . Kullanmamanız gerekli.