Doğum kontrol hapını tam olarak kullanmadım.Hamile olabilir miyim?

Ben adetimin ilk günü Qlairista doğum kontrol hapına başladım ve ilacı her akşam saat 11de aksatmadan alıyorum sorum şu ben bu ilacı kullanır ken ilacın 8 ci günü ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sizce hamilelik olabilir mi?İnternet te bir kutu bitmeden ek koruma Lazım diye yazıyor sizce hamilelik olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı :

Doğum kontrol hapının ilk kutusunu tam olarak bitirmeden gerçekleşen korunmasız cinsel ilişki risklidir. Bu doğru bir bilgi. Ancak sizin ilişkinizde vajinaya boşalma olmamış. Bu durumda gebelik riski de doğal olarak çok düşük olacaktır.