Doktor bey annem 66 yaşında, 1,50 bo boy, 68 kl. Laboratuvar sonuçlarında Kolesterol 274?

Doktor bey annem 66 yaşında, 1,50 bo boy, 68 kl. Laboratuvar sonuçlarında Kolesterol 274, Hematoloji- WBC 4.48, NE 2.18, LOL 85 ve PDW 18.7 olarak çıkmış bu durumda kötü birşey varmı? Sizce dikkat etmesi gereken durum nedir?Teşekkür ederim efendim.Saygılarımla Feride

Tahlil.com Cevabı : Annenizde kilo problemi var gözüküyor.Ayrıca kolesterol değeri de yüksek.LDL,HDL ve trigliserit değerleri de bilindikten sonra gerekirse kolesterol düşürücü ilaçlar ve diyet verilebilir.