Doktor bey merhabalar , annemin covid sürecinde ve taburcu olduktan sonra size çok soru yönelttim çok teşekkür ederim cevaplarınız için

Doktor bey merhabalar , annemin covid sürecinde ve taburcu olduktan sonra size çok soru yönelttim çok teşekkür ederim cevaplarınız için . Benim annem covid yüzünden taburcu olalı 16 gün oldu çok şükür epey yol katettik ve çok iyi ilerleme var , kontrol için bugün hastneye gittik ; tahlliller ve röntgen yaptık . yorumlayabilirmisiniz acaba ?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Akciğer filminde bazellerde infiltrasyonlar var ancak Covid sonrası iyileşme döneminde olan bir bulgu olarak değerlendirebiliriz. Solunum sıkıntısı ve akciğer saturasyonu konusunda bir problem yaşamıyorsa durum her geçen gün daha iyiye gidecektir.
Tahlillerde is ekayda değer bir sorun gözlenmiyor.
CRP değerindeki hafif yükseklik ise kayda değer değil.İçiniz rahat olsun.
Tekrardan gözünün aydın, geçmiş olsun.